KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655566
*
nr 1465 5566
Mats Nörle
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 74, "sippor runt stubbe". Olja på pannå, 56x85, yttermått inklusive ram: 60x88 cm
Mats Nörle, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 20:26:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 18:39:32
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mats nörle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
*
Mats Nörle
Mats Nörle, svensk bildkonstnär född 1946.
nr 1465 5566
Mats Nörle
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 74, "sippor runt stubbe". Olja på pannå, 56x85, yttermått inklusive ram: 60x88 cm
Mats Nörle, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 18:39:32 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mats nörle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50